Treningi

wtorki 17.30-18.30 czwartki 17.00-18.00

Trener

Krystian Haremza
1 DAN

Nazywam się Krystian Haremza i swoją przygodę z Taekwondo Olimpijskim zacząłem tak naprawdę od narodzin. Byłem członkiem Kadry Narodowej. Mam za sobą masę wyjazdów na turnieje, które odbywały się w różnych zakątkach Świata. Szkoliłem się u najlepszych trenerów w Polsce i na Świecie a swoim doświadczeniem chciałbym podzielić się z Wami. 

– Wykwalifikowany Trener Personalny

– Trener Taekwondo Olimpijskiego

Osiągnięcia:

  • 2 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Europy
  • Multimedalista Pucharów Świata
  • Multimedalista Mistrzostw Polski

Mój profil na FB

Co robimy

O taekwondo WT
(olimpijskie)

W trakcie sportowej rywalizacji w taekwondo, stosuje się precyzyjne wytyczne określone przez Światową Federację Taekwondo (WT).
W walce, zawodnicy wykorzystują specjalne zestawy ochraniaczy, obejmujące:

  • Hogo – ochraniacz tułowia,
  • Kask, który eksponuje jedynie obszar twarzy,
  • Ochraniacz na zęby,
  • Suspensor – ochraniacz na genitalia,
  • Ochraniacze na przedramiona i golenie,
  • Rękawice,
  • Skarpety – ochraniacze na stopy.

Warto podkreślić, że zawodnicy są zobowiązani nosić dobok – właściwy strój do taekwondo. Suspensor, ochraniacze na przedramiona oraz golenie noszone są pod dobokiem.

Walka jest podzielona na rundy. Każda runda liczona jest jako jeden punkt dla
zawodnika z większa ilością punktów. Wygrywa zawodnik dla którego 2
rundy są zwycięskie. 
Rundy trwają zależnie od kategorii wiekowej.

Punktowanie
1 punkt uderzenie ręka

2 punkty kopnięcie w tułów

3 punkty kopnięcie na głowę

4 punkty kopnięcie z obrotu na tułów

5 punktów kopnięcie z obrotu na głowę


Regulamin pozwala na uderzenia pięścią jedynie w obszar tułowia i pleców. Jeśli chodzi o kopnięcia, zawodnicy mogą wykonywać je stopami powyżej pasa, zarówno w klatkę piersiową, jak i w twarz czy plecy. Warto wspomnieć, że niedawno wprowadzono zasady dotyczące uderzeń w plecy, co skutkowało koniecznością przeprojektowania ochraniaczy. W regulaminie zakazane są również akcje niebezpieczne, takie jak uderzanie w kręgosłup czy nieosłonięte partie tułowia. Celowe uderzanie w kark jest surowo zabronione.

Chociaż tradycyjne techniki taekwondo wykorzystują różne części ciała, to w czasie walki dozwolone jest jedynie uderzanie pięścią i kopanie stopą. To ograniczenie jest głównie wynikiem wymogów regulaminowych oraz względów praktycznych, które skutkują dominacją kopnięć na zawodach.

Obecnie, zawody taekwondo opierają się na zaawansowanych systemach elektronicznych do rejestracji punktów. Zawodnicy noszą elektroniczne hogo i kaski wyposażone w czujniki. Na ręce oraz stopy zakładane są specjalne ochraniacze. Siła uderzenia nogą jest precyzyjnie rejestrowana przez komputer, z uwzględnieniem klasy wagowej zawodników. Sędziowie przyznają punkty jedynie za trafienia ręką.

Podczas prestiżowych zawodów mistrzowskich, takich jak mistrzostwa świata czy mistrzostwa Europy, walki są rejestrowane przy użyciu systemów wideo. Sekundanci mają również możliwość zgłaszania sprzeciwu w przypadku kontrowersyjnych kopnięć.

tae

stopa

kwon

pięść

do

droga

Nasze osiągnięcia

Nasi podopieczni oraz trenerzy zostali nagrodzeni na wielu olimpiadach i turniej rang krajowych, europejskich, a nawet światowych